Ticaret Hukuku

Ticaret hukuku avukatı şirketlerin, birbiriyle ve çalışanlarıyla ilişkileri, yaptıkları ticari faaliyetlerin düzenlenmesi, hukuki problemler için danışmanlık ve davaların açılmasından sonuçlanmasına kadar yer alır. Ticari faaliyeti olan her şirketin bir avukatı olması gerekir. Avukat şirketin haklarının kanunlar önünde korunmasını sağlar. Aynı zamanda müşterilerle, çalışanlarla hukuki anlaşmazlıklar ortaya çıktığında taraflar arasında anlaşmayı sağlar. Ayrıca gerekli durumlarda dava açar ve davada müvekkilini savunur. Ticaret hukuku avukatı ile çalışmak şirketlere şu avantajları sunar.

  • Ticaret hukuku, medeni hukuk, anayasa kanunlarını avukat bilir. Bu şekilde sözleşme ve anlaşmaların kanunlara uygun yapılmasını sağlar.
  • Şirketin ticaretinin hukuka uygun yürümesini sağlar. Aynı zamanda yaşanan gelişmeleri takip eder ve şirketin bunlardan haberdar olmasını sağlar.
  • Şirketin müşterileri ve çalışanları ile ilgili anlaşmazlıklarını hukuki yollardan çözer.
  • Alacakların tahsil edilemediği durumlarda alacağın kanuni yollarla tahsil edilmesini sağlar.

Ticaret Hukuku Avukatı

Ticaret hukuku avukatı hizmetlerini alan şirketlerin işlerini hukuki anlamda sorun yaşamadan yürütmeleri mümkün olur. Şirketlerin hukuki anlamda sorun yaşamamaları için bütün işlemlerin kanunlara uygun olarak yapmasını sağlar. Ticari anlaşmazlıkların yaşanması halinde ilgili davalar Ticaret Mahkemelerinde açılır. Bu konuda hazırlanmış olan kanunları hukuk ofisimizde bulunan avukatlarımız bilmekte ve uygulanmasını sağlamaktadırlar.

Yurt içinde ve yurt dışında yaşanan tüm hukuki anlaşmazlıklar için büromuzda bulunan avukatlardan profesyonel hizmet alabilirsiniz. Hukuki çerçevede yapılması gereken işlemlerinizi avukatlık hizmetimizden yararlanarak kanunlara uygun şekilde yapabilirsiniz.

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık için bize ulaşın!