İcra Davası

İcra avukatı zamanı geçmiş alacaklarınızın tahsilini kanuni yollarla yapabilmenizi sağlar. Zamanı geldiği halde ödenmeyen alacaklar için icra işlemleri yapılır. İcra takip işlemleri avukat tarafından yapılması ile birlikte tahsil edilebilir. Hukuk büromuzda İcra iflas kanunlarını bilen ve bu konuda deneyimli avukat ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Alacakların tahsili sırasında yapılacak yanlış davranışlar ve haklı konumundan haksız konumuna geçmenize neden olur. Kanunlar önünde haklılığınızı korumanızı ve alacaklarınızı tahsil etme aşamasında icra işlemlerini şu şekillerde yapmaktayız.

  • İlamlı icra
  • İlamsız icra
  • Senede bağlı icra

Serik İcra Avukatı Hizmetleri

İcra ve iflas kanunu çerçevesinde kişilerin, şirketlerin zamanı geçmiş alacaklarını cebri icra yolu ile almaları mümkün olur. Bunun gerçekleşmesi için kanuni işlemlerin yapılması gerekir. Serik icra avukatı hizmetleri arasında icra takibinin başlatılması ve alacakların tahsil edilmesi bulunur. Kanunları bilen işinde başarılı bir avukat ile çalışmanız ile alacaklarınızı daha kolay ve hızlı şekilde tahsil etmeniz mümkün olur. Borçlunun borcunu ödememesi halinde mallarına haciz koyulması ve alacağın bu şekilde alınması için gerekli işlemleri yapar.

İcra avukatı borçluyu da gerekli durumlarda temsil eder. Borca itiraz edilmesi, icranın durdurulması, borcun ileri bir tarihe ertelenmesi işlemlerini yapar. Borçlunun hukuki haklarını korur ve gerekli durumlarda haczin kaldırılmasını sağlar. Kimi durumlarda borcun tahsili çok zor olabilir. Deneyimli icra avukatı borçlunun mal varlığının tespitini ve borcunu ödemesini sağlayacak tüm hukuki işlemleri dikkatle yapar.

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık için bize ulaşın!