Nafaka Davası

Nafaka avukatı boşanma davalarında müvekkillerinin hak ettikleri nafakayı almaları amacıyla kanuni adımları büyük bir dikkatle atar. Boşanma sonrasında mağduriyet yaşayacak olan tarafın bu mağduriyetini ortadan kaldıracak nafakanın bağlanması çok önemlidir. Ancak bu şekilde kişi hayatını idame ettirebilir. Ayrıca çocukların bakımı için gerekli olan harcamaların yapılması mümkün olur. Boşanma davalarında eşe olduğu gibi 18 yaşından küçük çocuklara da nafaka bağlanması gerekir. Boşanma davalarında bağlanan nafakanın türleri bulunur. Bunları şu şekilde belirtmek mümkün olur.

  • Tedbir nafakası: Boşanma sürecinde mağdur olan tarafın hayatını sürdürebilmesi için geçici olarak bağlanır.
  • Yoksulluk nafakası: Boşanma sonrasında yoksulluğa düşecek tarafın talebi üzerine bağlanır. Süresizdir ve boşanma sonrasında yaşanan yoksulluğun giderilmesi amaçlanır.
  • İştirak nafakası: Çocukların velayetini alan tarafa çocukların masraflarının karşılanması amacıyla bağlanır.
  • Yardım nafakası: Ailede alt ve üst soydan olan kişilerin yoksulluğa düşmesi halinde onun yaşamını idame etmesi için nafaka bağlanır.

Serik Nafaka Avukatı Hizmetleri

Nafaka avukatı arayışınıza hukuk büromuz ile iletişime geçerek son verebilirsiniz. Boşanma aşamasında ve sonrasında yoksulluğa düşmenizi önleyecek nafakayı avukatlarımızın sizi temsil etmesi ile alabilirsiniz. Nafakanın yanında boşanma sürecinde avukatlarımız sizi temsil ederek tüm haklarınızın korunmasını sağlarlar. Nafakanın miktarının mümkün olduğunca yüksek olmasını sağlar. Bu şekilde yaşanabilecek yoksulluğun önüne geçilir. Boşanma sonrasında çalışma hayatı olmayan eşin yaşayacağı maddi sıkıntılar alacağı nafaka ile ortadan kaldırılır.

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık için bize ulaşın!