Boşanma Davası

Boşanma avukatı evliliğin sonlanması aşamasında boşanmanın gerçekleşmesini sağlar. Evlilik birliğinin bitmesi ve taraflardan en az birinin boşanmayı istemesi halinde sürecin mümkün olduğunca hızlı ve sorunsuz ilerlemesini ve sonuçlanmasını sağlar. Boşanma avukatı hizmeti almanız halinde boşanma sürecinde haklarınızı tam olarak alabilir ve yaşadığınız mağduriyetin kısa sürede bitmesini sağlayabilirsiniz. Boşanmayı her iki tarafın istemesi halinde anlaşmalı olarak dava kısa sürede sonuçlanır. Her iki tarafın anlaşmaya varamadığı durumlarda ise çekişmeli boşanmalar olur. Avukatlarımız yaşanan süreçte şu şekilde hizmet verirler:

  • Boşanma davasının açılması
  • Gerekli evrakların ve delillerin toplanması
  • Çocukların velayetinin alınması
  • Tedbir nafakasının bağlanması
  • Mal paylaşımının kanunlara uygun olarak yapılması

Boşanma Avukatı Hizmetleri

Antalya, Serik boşanma avukatı hizmetleri alınması ile birlikte yaşanan ayrılık sürecinde temsil edilen tarafın mümkün olan en az seviyede yıpranması mümkün olur. Boşanmada kusurlu olan tarafa karşı kanunların verdiği tüm haklar korunur. Çekişmeli boşanmalarda mal bölüşümü müvekkilin lehine olacak şekilde yapılır. Çocukların velayetinin ve görülme haklarının alınması mümkün olur.

Deneyimli avukatlarımız duruşmalar öncesi tarafların anlaşmaya varması için gerekli görüşmeleri yapmaktadırlar. Anlaşmalı davalarda boşanma protokolünün müvekkilinin hakları korunacak şekilde hazırlar. Boşanmayı düşünen ama nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen kişiler için hukuk büromuzda deneyimli avukatlarımız danışmanlık hizmeti de vermektedirler. Davanın açılması ve sonuçlanmasına kadar tüm süreç titiz şekilde yürütülür. Gerekli durumlarda üst mahkemelere başvuru yapılarak müvekkilin hakları kanunlar önünde korunur.

Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık için bize ulaşın!